Ви військовий? Маємо спеціальні пропозиції для вас!
Безкоштовна доставка від 2 500 грн
Безкоштовна доставка від 2 500 грн

Як змусити себе встати вранці на пробіжку: ТОП 5 порад

Як змусити себе встати вранці на пробіжку: ТОП 5 порад

"Із завтрашнього дня починаю бігати вранці". Цікаво, скільки людей після цієї фрази залишилися вранці в ліжку додивлятися сни? Ми впевнені, що переважна більшість.

І не дивно. Встати вранці на пробіжку - це ціла проблема! Доведеться їсти, одягатися, навантажувати своє тіло фізичними вправами, митися, переодягатися, і тільки потім іти на роботу;

Коли, лежачи на подушці, прокручуєш у голові цей список, починаються внутрішні торги: "погода погана", "краще почну на вихідних, коли не потрібно йти на роботу". У кожного з нас свої відмазки.

Але як же тоді налаштовуються на ранковий біг люди, які з посмішками проносяться під нашими вікнами о 6 ранку? Ми вирішили дізнатися їхні секретні способи самоорганізації та поділитися з вами!

Давайте правильно підійдемо до питання ранкових пробіжок, щоб нарешті отримати результат!

Чому так складно прокинутися на пробіжку?

Для початку розберемося з вашими індивідуальними бар'єрами: що конкретно може заважати займатися спортом вранці?

Біоритми

Біоритми - це те, що визначає активність нашого організму на фізіологічному рівні. Кожна людина індивідуальна і має свій режим вироблення гормонів, швидкість метаболізму, генетичні особливості. Звісно, є загальні закономірності. Але умовний поділ людей на жайворонків, голубів і сов - має цілком обґрунтовану причину.

Якщо ваш мозок виробляє мелатонін у режимі сови, то, навіть прокидаючись на пробіжку рано вранці щодня за рахунок сили волі, ви відчуватимете дискомфорт, сонливість. А ось жайворонку буде складно бігти ввечері, коли всі системи його організму готові до сну;

Тому, якщо вам дуже важко встати вранці на пробіжку щодня протягом 3 тижнів поспіль, це просто не ваш режим тренувань. Можливо, варто переглянути графік, щоб бігати ввечері.

Відсутність мотивації

Якщо вранці, коли ви вирішуєте у себе в голові: вставати чи ні? - у вас не заготовлена потужна мотивація, то справу провалено. Мозок знайде тисячу контраргументів вашій спортивній затії.

А ось мотивація підніме вас із найм'якішого ліжка навіть у дощ, морозний зимовий ранок, перед складними переговорами.

Якщо ви бігаєте просто тому, що "треба", "це корисно", "у мене всі друзі бігають", "мій хлопець сказав, що мені треба бігати", - вам доведеться щоранку себе змушувати;

Користь - це добре, але для системи заохочення головного мозку важливе задоволення, яке ви отримуєте. Це може бути передчуття перемоги на змаганні, схуднення, прослуховування улюбленого плейлиста на пробіжці та багато іншого.

Неправильна підготовка

З досвіду скажемо, неправильна підготовка - найчастіша причина того, що вам складно встати вранці на пробіжку. Що можна віднести до цього пункту?

  • Ви вирішуєте почати рано вставати, але не намагаєтеся раніше лягти. Організм просто не досипає свою норму;
  • Під час засинання ви дивитеся телевізор, що не дає мозку розслабитися і відпочити;
  • Ваш вечір закінчується щільною вечерею просто перед сном. Під час сну організм не відпочиває, а активно перетравлює їжу;
  • Ви забуваєте приготувати з вечора одяг і взуття для пробіжки, швидкий смачний сніданок, плейлист;
  • Одного разу ви вийшли на пробіжку й одразу почали мчати щодуху, забувши про розминку та пульсові зони. Звісно, організм швидко втомився, і тренування перетворилося на тортури. Після такого негативного досвіду бігати більше не хочеться.

Будь-яка з таких дрібниць відіграє величезне значення. Коли немає чіткого плану, тіло сонне, а бажання бігти на нулі - шансів почати тренування немає.

Плюси ранкових пробіжок

Перед тим, як ми розкриємо вам секрети самоорганізації, давайте зарядимося мотивацією. Чому бігати вранці - це так корисно?

Користь для здоров'я

Кожна людина хоче бути здоровою. Очевидно, що хворобам краще запобігати, ніж лікувати. І біг - це один із найдоступніших, найефективніших і найзручніших способів такої профілактики;

Серцево-судинна система

Смертність від захворювань, пов'язаних із патологією серцево-судинної системи, зараз перебуває на 1 місці в усьому світі. Але бігунам переживати не варто.

Науково доведено, що біг вранці:

  • Краще забезпечує серце киснем, запобігаючи розвитку стенокардії (біль від ішемії), інфаркту міокарда;
  • Очищає судини від атеросклеротичних бляшок, знижує кількість "шкідливого" холестерину (ЛПНЩ) і підвищує кількість "корисного" (ЛПВЩ);
  • Знижує артеріальний тиск. Цей ефект нещодавно довели вчені Аппалачського державного університету. Перша група дослідження бігала о 7:00, а друга - о 19:00. У першій групі АТ знизився на 10%, а в другій - залишився колишнім.

Дихальна система

Встати вранці на пробіжку варто хоча б заради того, щоб вдихнути чисте повітря. Мінімум машин, людей, випарів від гарячого асфальту. Тільки свіжість і кисень без шкідливих домішок.

Курці, люди з хронічним бронхітом (у фазі ремісії) отримають подвійну користь. Адже біг чинить корисний дренажний ефект і дає змогу мокротинням добре відходити;

Опорно-рухова система

Якщо розглядати відмінності ранкового бігу від будь-якого іншого, то можна відзначити: вранці хребет зазнає менше компресії та ударного навантаження. Усе тому, що за ніч хребці ніби відсуваються один від одного.

Увечері навпаки - компресія протягом усього дня може призвести до защемлення нервових корінців і розвитку больового синдрому.

Робоча продуктивність

Хочете зустрічати свій день геніальними ідеями, осяяннями, продуктивною роботою і креативними рішеннями? Тоді вам точно потрібно починати бігати вранці;

Адже біг сприяє збагаченню мозку киснем. Якщо ще на початку тренування вам хотілося спати, то під кінець - захочеться взятися за якусь цікаву справу. Продуктивність зростає дуже помітно!

А ще приємний бонус бігу - це викид гормонів щастя в кров (ендорфін, дофамін, серотонін). Гарний настрій на весь день забезпечено!

Схуднення

Встати вранці на пробіжку, а потім стати на ваги і побачити зниження маси тіла - це завжди дуже приємно;

Учені досліджували людей із підвищеним ІМТ, які бігали в різний час доби. Результат: ранкова група втратила найбільше калорій (-7,2%), порівняно з денною (-5,1%) і вечірньою (+0,5%).

ТОП-5 порад: як привчити себе до ранкового бігу?

Ми підійшли до найцікавішого - практичних порад щодо привчання себе до ранкових пробіжок:

  1. Як ми вже говорили, перша порада - знайдіть для себе мотивацію.

Якщо вам не потрібно худнути чи вигравати змагання, можете придумати собі заохочення. Наприклад, випити чашку улюбленої кави тільки після пробіжки. Якщо тренування було пропущено - ви залишаєтеся без кави;

Підійде установка: "Найскладніше - в першу чергу". Після пробіжки навіть складні справи здаватимуться набагато простішими!

  1. Готуйтеся з вечора: одяг, взуття, все для сніданку, улюблений плейлист. А головне - лягайте спати за 7-8 годин до підйому, щоб виспатися. Обов'язково вимикайте перед сном телевізор, ноутбук, повідомлення на телефоні;
  2. Киньте собі виклик у соціальній мережі. Тоді за вашими успіхами стежитимуть підписники. Вам точно не захочеться вдарити в бруд обличчям і проспати. До речі, це чудовий спосіб знайти собі напарника з бігу. Можете кинути виклик собі та своєму другові;
  3. Запишіться на участь у якомусь змаганні, і почніть до нього готуватися. Нехай це буде невеликий місцевий забіг або далекий напівмарафон. Коли ви вже записані, назад дороги практично немає. Цей метод добре підійде людям, які захоплюються і люблять перемагати;
  4. Поставте будильник максимально далеко від себе або сховайте. Коли ви встанете, щоб його вимкнути, не лягайте назад у ліжко. Дотримуйтесь методу "дрібних завдань", не думаючи про майбутнє навантаження;

Спочатку скажіть собі: "я тільки почищу зуби, а потім ляжу спати", потім "я тільки одягнуся, а потім ляжу спати". Головне - не лягти, а триматися, поки не вийдете на вулицю.

Висновок

Отже, ми з'ясували з вами, що будь-яка людина може мати труднощі з тим, щоб встати вранці на пробіжку. Але спробувати сформувати в себе таку звичку за 3 тижні варто спробувати!

Головне - грамотно підійти до цього питання і вірити у свої сили. Бажаємо вам завтра доброго ранку і гарної пробіжки!